KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073333
nr 1307 3333
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1974. Olja på duk, 30x20 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 17 februari 2020
kl 18:23:13
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko